BIG.SEVEN E-LITE 900

  • Parametre
  • Technológie
  • Dostupnosť

BIG.SEVEN E-LITE 900

Odporučená cena:
2299.00€  3249.00€ 
Modelový rok:
2016
Motor:
Shimano STePS DU-E6001 Lite Off-Road 250W
Batéria:
Shimano STePS 418 Wh
Cyklopočítač:
Shimano STePS SC-E6010
Veľkosti:
16/18/20/22"
Rám:
Big.Seven eLITE STePS
Vidlica:
vzduchová Rock Shox REBA RL 27.5 100mm Poploc
Prehadzovač:
Shimano XT-11 [GS]
Radenie zadné:
Shimano XT Rapidfire Plus 11 i-Spec
Brzdové páky:
integrované
Brzda predná:
Shimano XT-Fin 180mm Centerlock
Brzda zadná:
Shimano XT-Fin 180mm Centerlock
Kľuky s prevodníkmi:
Shimano E 38z DCG
Stredové zloženie:
integrované
Reťaz:
KMC X11 e-EPT
Náboj predný:
Shimano Deore XT M8010
Náboj zadný:
Shimano Deore XT M8000
Ráfiky:
DT Swiss 466D-27
Kazeta:
Shimano XT CS-M8000-11 11-42z
Plášť predný:
Maxxis Ikon 27.5 2.2 skladací
Plášť zadný:
Maxxis Ikon 27.5 2.2 skladací
Predstavec:
MERIDA Pro OS 5
Riadítka:
MERIDA Pro OS 700mm Rise15mm
Gripy:
Ergo s jednou objímkou
Hlavové zloženie:
Big Conoid A-bearing Neck
Sedlová objímka:
Hollow Allen
Sedlovka:
MERIDA Pro H SB15 27.2mm
Sedlo:
Prologo Kappa 3
Pedále:
XC Pro Alloy

BIG.SEVEN E-LITE 900

X-Taper hlavová trubka

To najlepšie z dvoch svetov: kužeľovitá hlavová trubka, s väčším priemerom v spodnej časti a hmotnosť šetriacim menším priemerom v hornej časti. “X-Taper” hlavové trubky sú vždy osadené vidlicami s kužeľovitým krkom alebo s použitím príslušného adaptéra. Výsledkom je vynikajúca tuhosť a precízne ovládanie aj v tých najťažších podmienkach a bez neželaného nárastu hmotnosti rámu.

Remote Lock Out

Funkciu pruženia vidlice a/alebo tlmiča vášho bicykla je možné zablokovať pomocou „diaľkového ovládania“ umiestneného na riadítkach. Vďaka tomu je možné vidlicu a/alebo tlmič kedykoľvek uzamknúť bez toho, aby ste museli skladať ruky z riadítok. Režim s uzamknutým pružením sa ideálne hodí pri jazde na hladkých povrchoch alebo pri agresívnych šprintoch/útokoch – a to nielen v strmých stúpaniach. Keď sa terén znova zhorší, môže byť pruženie znova zapnuté úplne intuitívnym spôsobom.

HFS - Hydroforming System

Nie je to len nástroj, ako umelecky vytvarovať vonkajší vzhľad hliníkového rámu: kým mechanický TFS proces tvaruje rámové trubky zvonku, komplexný koncept „Hydroformingu“ dosahuje želaný 3D tvar trubiek z hliníkovej zliatiny Prolite 66 pomocou vysokého tlaku horúceho oleja smerom zvnútra von. Použitý materiál: Prolite 6066 a Superlite 6016. Výsledok: vzrušujúce hliníkové rámy na najvyššej výkonnostnej úrovni.

Prolite 66 Triple Butted

Špičková hliníková zliatina 6066 poskytuje veľmi vysokú pevnosť a zároveň nízku hmotnosť. Super ľahké trubky s trikrát ťahanou hrúbkou stien umožňujú docieliť jednak vzrušujúci výsledný tvar, ale najmä optimálny pomer tuhosti ku hmotnosti (STW Ratio). Pre jednotlivé časti rámu vždy aplikujeme toľko materiálu, koľko je potrebné, aby zvládli záťaž a nárazy, ktorým sú vystavované – takto nie je ani jeden gram materiálu nadbytočný.

Smooth Welding

Okrem výbornej funkčnosti ponúkajú rámy MERIDA aj presvedčivý vzhľad. Použitie špeciálnej zváracej technológie „Smooth Weldiing“ umožňuje vytvárať hladké zvary bez dodatočného opracovania a zoslabenia zvareného miesta.

Internal Cable

Najmä v posledných rokoch sa trend viesť čo najviac káblov vnútrom rámu bicykla presadzoval čoraz silnejšie. Stále viac a viac našich bicyklov má lanká a hadice vedené  vnútrom rámu – čím dosahujú “čistý” vzhľad. Káble vstupujú a vystupujú z rámu cez prechodky, ktoré nerušia vzhľad bicykla a lanká a káble chránia pred vlhkosťou a nečistotami.

K-Mount pätka

Špeciálne navrhnutá koncovka zadnej stavby hliníkových rámov pre kotúčové brzdy, ktorá má integrované rozhranie pre montáž bočného stojana. Zaručí tak optimálnu torznú tuhosť aj počas brzdenia, čo je významný bezpečnostný prvok.

BIG.SEVEN E-LITE 900

Vyhľadajte najbližšieho predajcu

kde-nakupit
Právo na zmenu špecifikácií, dizajnu a cien vyhradené.

Otázka na produkt

CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie, že ste človek a bráni šíreniu spamu.