ONE-SIXTY 7000

  • Parametre
  • Geometria
  • Technológie
  • Dostupnosť

ONE-SIXTY 7000

Odporučená cena:
3490.00€  4999.00€ 
Modelový rok:
2017
Rám:
One-Sixty-CFA (Carbon/HFS6016) [27] FloatLink Boost PressFit
Vidlica:
Rock Shox Lyrik RC Air 170mm 27 Boost Taper
Zadný tlmič:
Rock Shox Super Deluxe RC3
Prehadzovač:
Shimano XT GS Shadow+
Radenie zadné:
Shimano XT-i
Brzdové páky:
Shimano XT
Brzda predná:
Shimano XT-Fin 203mm Centerlock Ice-Tech
Brzda zadná:
Shimano XT-Fin 180mm Centerlock Ice-Tech
Kľuky s prevodníkmi:
Shimano XT 32z Boost PressFit
Stredové zloženie:
Shimano PressFit
Reťaz:
KMC X11
Náboj predný:
súčasť sady kolies
Náboj zadný:
súčasť sady kolies
Ráfiky:
DT Swiss E 1700 Spline Two 25 Boost
Kazeta:
Shimano XT 11s 11-46z
Plášť predný:
Maxxis Minion DHR II TR EXO 3C 27.5" 2.4
Plášť zadný:
Maxxis Minion DHR II TR EXO Dual 27.5" 2.4
Predstavec:
Merida Expert TR 35mm
Riadítka:
Merida Expert 760mm Rise15mm
Gripy:
Merida s jednou objímkou
Hlavové zloženie:
Big Conoid A-Bearing Neck
Sedlová objímka:
Ultralite Allen
Sedlovka:
teleskopická Rock Shox Stealth Reverb 30.9mm s ovládaním na riadítkach
Sedlo:
Prologo Nago Evo X15
Hmotnosť :
13,8kg

ONE-SIXTY 7000

geometria
Veľkosť rámu: 
S
M
L
ST - Sedlová trubka (mm): 
400
430
470
TT - Horná rámová trubka (mm): 
563
597
632
HT - Dĺžka hlavovej trubky (mm): 
100
110
125
HTA - Uhol hlavovej trubky (°): 
65.3
65.3
65.3
STA - Uhol sedlovej trubky (°): 
68.5
68.5
68.5
CS - Dĺžka zadnej stavby (mm): 
430
430
430
BD - Výška stredového zloženia (mm): 
6
6
6
FO - Dĺžka vidlice (mm): 
562
562
562
SH - Výška rámu v mieste obkročenia (mm): 
717
736
766
S - STACK (mm): 
592
601
614
R - REACH (mm): 
415
445
475
WB - Rázvor kolies (mm): 
1166
1201
1237

ONE-SIXTY 7000

Superlight 16 Alloy

Vždy to môže byť ešte ľahšie…? Minimálne z hľadiska internej súťaže medzi hliníkovými zliatinami “Racelite 61” a “Prolite 66”, ktoré MERIDA používa pre výrobu rámov, je už konkurencia obrovská. Ale nová zliatina “Superlite 16 Alloy” posúva latku ešte vyššie. Táto špičková hliníková zliatina umožňuje použiť extrémne tenkostenné, pritom však stále vysokopevné trubky – predurčené pre náročné off-road nasadenie.

Nano-Matrix Carbon

Bicykle s karbónovým rámom sú vzhľadom na ich určenie často vystavované nadmernému namáhaniu. Pre zvýšenie kvality použitého materiálu používa MERIDA túto prémiovú technológiu: epoxidová živica je obohatená o špeciálne nanočastice, ktoré spevňujú jej štruktúru. Týmto spôsobom sa dá úspešne zvýšiť odolnosť finálneho výrobku proti nárazu až o 40 %.

AWS

Anti Wrinkle System - Vďaka svojim technologickým vlastnostiam otvára karbón dizajnérom a vývojárom mnoho vynikajúcich možností, aké pre výrobu bicyklov neponúka žiaden iný konštrukčný materiál. Štruktúra jeho vonkajšieho povrchu je naozaj fascinujúca, ale ako to vyzerá vnútri rámu? MERIDA vkladá do foriem špeciálne 3D silikónové vložky, ktoré výrazne znižujú tvorbu vrások na vnútorných stenách rámu. Výsledkom je vyššia tuhosť a odolnosť a zároveň aj nižšia hmotnosť.

X-Taper hlavová trubka

To najlepšie z dvoch svetov: kužeľovitá hlavová trubka, s väčším priemerom v spodnej časti a hmotnosť šetriacim menším priemerom v hornej časti. “X-Taper” hlavové trubky sú vždy osadené vidlicami s kužeľovitým krkom alebo s použitím príslušného adaptéra. Výsledkom je vynikajúca tuhosť a precízne ovládanie aj v tých najťažších podmienkach a bez neželaného nárastu hmotnosti rámu.

Smooth Welding

Okrem výbornej funkčnosti ponúkajú rámy MERIDA aj presvedčivý vzhľad. Použitie špeciálnej zváracej technológie „Smooth Weldiing“ umožňuje vytvárať hladké zvary bez dodatočného opracovania a zoslabenia zvareného miesta.

Float Link

Táto konštrukcia odpruženej zadnej stavby využíva tzv. "plávajúci" tlmič: spodný montážny bod tlmiča sa pohybuje spolu so systémom a ponúka tak veľmi citlivú charakteristiku odozvy. Zároveň toto riešenie umožňuje inžinierom ovplyvniť pomer prepákovania a progresiu zdvihu zadnej stavby optimálnym spôsobom. V praxi tak "Float Link" prináša pocit vyššieho zdvihu, ako je skutočne k dispozícii. Navyše, zrušenie uchytenia tlmiča k rámovému trojuholníku dodáva bicyklu čistý vzhľad.

Internal Cable

Najmä v posledných rokoch sa trend viesť čo najviac káblov vnútrom rámu bicykla presadzoval čoraz silnejšie. Stále viac a viac našich bicyklov má lanká a hadice vedené  vnútrom rámu – čím dosahujú “čistý” vzhľad. Káble vstupujú a vystupujú z rámu cez prechodky, ktoré nerušia vzhľad bicykla a lanká a káble chránia pred vlhkosťou a nečistotami.

Down Tube Exit

Nestačí len viesť káble a hadičky vnútrom rámu, kde sú chránené. Pre jednoduchú údržbu a výmenu káblov a hadičiek je užitočné mať k nim aj jednoduchý prístup. Technológiou “Down Tube Exit” vytvorila MERIDA vizuálne pekný servisný prístupový bod v mieste pred oblasťou stredového zloženia pre ľahký prístup k všetkým vnútorným lankám a hadičkám.

Smart Entry

Vnútorné vedenie káblov privedené čo najbližšie ku dokonalosti: Zatiaľ čo konvenčné riešenia majú nevýhodu, že káble sa môžu vo vnútri rámu pohybovať, náš systém SMART ENTRY ich upne v napnutom stave. Vďaka tomuto riešeniu si môžete byť istí, že klepanie káblov o stenu rámu vás nebude rušiť ani v náročnom teréne. A vďaka tomu, že vstupy káblov sú vymeniteľné, dajú sa použiť všetky možné štandardy: Di2, hydraulické hadičky, bowdeny...

C-S Post Mount Disc

"Chain Stay Post Mount Disc" - Vďaka priamemu uchyteniu bŕzd cez rozhranie “Post Mount” na zadnú stavbu rámu je nastavenie bŕzd v porovnaní so systémom IS (International Standard) omnoho jednoduchšie. S použitím vhodného adaptéra pre rozličné veľkosti kotúčov sa brzdy „Post Mount“ dajú jednoducho prispôsobiť individuálnym preferenciám a požiadavkám.

12-148 zadná pevná oska 'BOOST'

Vďaka väčšej šírke nábojov kolies o 6 mm je uhol špíc voči ráfiku menej ostrý, čo má za následok tuhšie a pevnejšie koleso. Obzvlášť pri 29-kových a 650b+ kolesách a v kombinácii s príslušnou pevnou oskou, ktorá takisto zvyšuje tuhosť, je to veľmi žiadaný efekt. Okrem toho, širšie osky a kľuky so širšou oskou stredového zloženia posúvajú reťazovú linku viac dovonka. Vďaka tomu je možné použiť extra krátke spodné vzpery zadnej stavby a geometria bicykla je citeľne obratnejšia.

ONE-SIXTY 7000

Dostupnosť

Vyhľadajte najbližšieho predajcu

kde-nakupit
Právo na zmenu špecifikácií, dizajnu a cien vyhradené.

Otázka na produkt

CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie, že ste človek a bráni šíreniu spamu.