BIG.NINE / SEVEN

NÁŠ KLASICKÝ HARDTAIL - RÝCHLY, ĽAHKÝ, VŠESTRANNÝ

Modelová rada BIG.NINE / SEVEN tvorí základ ponuky bicyklov MERIDA a zahrňuje jedny z technicky najpokročilejších produktov našej ponuky. Na najvyššom stupienku v modelovej ponuke sa nachádza BIG.NINE TEAM, ocenený víťazstvami v Svetovom Pohári, majstrovstvách Európy aj sveta, vyvinutý s pomocou skúseností a znalostí našich pretekárov a preto tak stelesňuje modernú horskú cyklistiku. Náš najvyšší model rámu CF5 váži len 900g, čím sa dostáva pod úroveň svojho predchodcu, pričom sme ale zároveň zlepšili jeho tuhosť. BIG.NINE naviac profituje z množstva ďalších nových technológii, ktoré boli do modelu zapracované a vylepšujú ho tak aj v ostatných oblastiach. Štandard Boost dodáva kolesám skvelú tuhosť, aerodynamicky tvarované trubky dodávajú potenciál pre vyššiu rýchlosť, nové spodné vzpery zadnej stavby s ešte nižším profilom a detailne tvarované horné vzpery zas zvyšujú komfort. Vďaka technológii „Smart Entry“ sú lanká a hadičky vedené vnútrom rámu, kde držia pevne na mieste a nevydávajú tak žiadne hrkotavé zvuky.

Ale naša modelová rada BIG.NINE / SEVEN nepozostáva len zo špičkových karbónových pretekárskych modelov. Pre sezónu 2018 bola kompletne vynovená aj vstupná úroveň rámov BIG.NINE / SEVEN TFS.

Predstavenie štíhlych profilov trubiek dodáva modelom BIG.NINE / SEVEN TFS nový vzhľad. Uvoľnenejšia geometria je dosiahnutá vďaka dlhšej hornej rámovej trubke a vyššej hlavovej trubke, vďaka ktorým tak ponúka vzpriamenejšiu jazdnú pozíciu a lepší výhľad na trail pred sebou. Nový rám je zároveň vybavený montážnymi bodmi na stojan a blatníky.

Nový rám TFS má nižšiu výšku rámu v mieste obkročenia a dlhšiu hlavovú trubku. Takisto má menej strmý uhol hlavovej trubky a strmší uhol sedlovej trubky pre zlepšenie kontroly nad bicyklom, ako aj pre dosiahnutie jazdeckej pozície umiestnenej „vnútri bicykla“. Upravená geometria prináša aj väčšiu dĺžku rámu, ktorá s modernými krátkymi predstavcami tvorí perfektnú kombináciu.

Nový rám TFS je určený pre začínajúcich až pokročilých jazdcov, ktorí preferujú menej náročné traily a lesné cestičky. Bicykel sa skvelo hodí aj ako dopravný prostriedok na denné dochádzanie do práce, pričom v tejto úlohe sa veľmi hodia jeho montážne body na zadný nosič, stojan a blatníky.

MODERNÁ HARDTAILOVÁ GEOMETRIA

Naše karbónové modely a modely LITE disponujú dlhým rámom (Reach 422 mm), strmým 73,5° uhlom sedlovej trubky, miernym 70° uhlom hlavovej trubky a 80mm predstavcom (BIG.NINE veľ M), vďaka čomu majú modely BIG.NINE/SEVEN geometriu ušitú na moderné cross country: vysoká obratnosť so stabilným a pokojným vedením stopy. Perfektné vlastnosti pre náročné XC trate.

VEĽKOSŤ KOLIES PODĽA VEĽKOSTI RÁMU

V závislosti od veľkosti rámu sú v ponuke 29“ alebo 650b verzie. Požiadavky menších jazdcov (nižšia výška rámu v mieste obkročenia, nižšie umiestnený kokpit) najlepšie spĺňajú kolesá 650b, ktoré nájdete na veľkostiach rámov S a M, pričom na druhej strane spektra majú rámy veľkostí L a XL možnosť iba 29-kových kolies.

SMART ENTRY*

Lanká, bowdeny a brzdové hadičky sú uchytené v napnutom stave, aby sa predišlo ich klepotaniu pri jazde v náročnom teréne. Všetky vstupy do rámu sa dajú vymeniť, aby bolo možné rámom viesť Di2, hydraulické hadičky, brzdové hadičky, radiace lanká a pod.

ZADNÁ STAVBA FLEX STAY

Len 10mm hrubé a mierne zakrivené: Naše horné vzpery zadnej stavby “Flex Stay” na modeloch BIG.NINE CF5 a CF3 ponúkajú značnú redukciu vibrácií a nárazov z povrchu. Ľanové vlákna (“Bio Fibre Damping Compound”), ktoré sú vtkané do karbónovej tkaniny dodatočne zlepšujú tlmiace vlastnosti.

NOVÝ RÁM BIG.NINE / SEVEN TFS

Nový rám BIG.NINE/SEVEN TFS sa v roku 2018 môže pochváliť kompletným prepracovaním. Použitie štíhlejších trubiek prináša nový vzhľad rámu a uvoľnenejšia geometria s kratšou hornou rámovou a vyššou hlavovou trubkou umožňuje vzpriamenejší posed a lepší výhľad na terén pred sebou. Nový rám je zároveň vybavený montážnymi bodmi na stojan a nosič.

PRIPRAVENÉ PRE TELESKOPICKÚ SEDLOVKU

Všetky modely od úrovne BIG.NINE/SEVEN 100 majú sedlovú trubku s priemerom 30,9 mm. Zväčšená styčná plocha zvyšuje pevnosť v mieste spojenia hornej rámovej a sedlovej trubky a naviac umožňuje inštaláciu teleskopickej sedlovky.

KARBÓNOVÁ SEDLOVKA S-FLEX*

Unikátna sedlovka Merida S-Flex je vyrobená z karbónu, ktorý už samotný má schopnosť tlmenia vibrácii. My sme jej ale pridali aj plochý profil, ktorý jej poskytuje ešte vyššiu pružnosť a pohodlie. Dostupná na vybraných modeloch.

* na vybraných modeloch
 
Kompletnú ponuku modelov BIG.NINE / BIG.SEVEN nájdete tu.