eBIG.NINE 2017

eBIG.SEVEN/NINE: Všestranné SUV medzi elektrobicyklami MERIDA.

SUV- „Sports Utility Vehicles“ – termín z automobilového odvetvia, ktorý charakterizuje terénne vozidlá s mestskou orientáciou. Vystihuje to autá, ktoré ponúkajú pohodlnú každodennú užitočnosť, pričom sú pripravené aj na zábavu v teréne. Našim vývojárom sa podarilo vytvoriť perfektnú rovnováhu medzi primeraným dopravným prostriedkom a športovým MTB v podobe našich modelov eBIG.SEVEN a eBIG.NINE. Poháňané inteligentnou kombináciou batérie STePS E8000 (504Wh) a „Light off-road“ motora E6000 vám umožní používať eBIG.SEVEN/NINE ako každodenný dopravný prostriedok, s ktorým sa ale cestou späť môžete vydať na trailovú zachádzku. Kompletne nový rám má vlastnosti moderných horských bicyklov, ako pevné predné aj zadné osky a štandard Boost pre ešte vyššiu tuhosť kolies. Dokonca aj so svojou športovou geometriou je náš eBIG.SEVEN/NINE elektorbicykel, ktorý sa dá pridaním blatníkov a zadného nosiča premeniť na praktický nástroj každodenného nasadenia.

ŠPORTOVO, ŠPORTOVO

Geometria nášho eBIG.NINE ako aj eBIG.SEVEN sa riadi jedným veľmi jednoduchým pravidlom: tak športová ako sa dá, tak komfortná ako je potrebné. Jazdíte ráno do práce na bicykli ale cestou späť sa radi vraciate okľukou? Žiadny problém – to je presne to, na čo sú tieto bicykle stvorené!

ŠPORT AJ UŽITOČNOSŤ? PREČO NIE!

eBIG.NINE / eBIG.SEVEN je vašim perfektným partnerom na každodenné športové používanie vďaka svojej geometrii a charakteru jazdy. Dochádzanie do práce, krátke výlety po práci, uvoľnený deň v sedle bicykla počas víkendu. Niečo tak užitočné ako sklopný stojan by preto nemalo chýbať.

DVA BICYKLE, DVE VEĽKOSTI KOLIES

Čím väčšie je koleso, tým lepšie dokáže prejsť cez nerovný terén, má lepšie tlmiace schopnosti aj stabilitu... avšak: menšie koleso lepšie zrýchľuje a je väčšinou aj tuhšie. Naše eBIG.NINE a eBIG.SEVEN vám ponúkajú oboje – vy sa rozhodnete, ktoré je pre vás to správne!

SMART ENTRY

Káble a hadičky – čo nevidíte, to neovplyvní čisté linky nášho športového eMTB. Iba chytré riešenie nášho vnútorného vedenia a upnutia káblov vie garantovať spoľahlivú funkčnosť bez otravných zvukov klepania káblov o rám. Všetko drží na mieste vďaka nášmu systému "Smart Entry" a je pripravené na váš ďalší bezstarostný výlet.

ZVOĽTE SI SPRÁVNY ZDVIH

100 mm zdvihu prednej vidlice ponúka množstvo komfortu, pričom má stále dostatočnú rezervu v prípade ak si pre cestu domov zvolíte "off-roadovejšiu" trasu. Veď nakoniec eMTB majú povzbudiť cyklistu pri výbere náročnejšej trasy vždy, keď je to možné.

CHYTRO SKOMBINOVANÉ

Batéria STePS E8000 je perfektne integrovaná do hydroformovanej spodnej rámovej trubky a ponúka ohromujúcu kapacitu 500Wh pre nikdy nekončiace výlety. Vďaka tomu je tak perfektným spoločníkom osvedčeného motora E6000, ktorý ohromuje cyklistov svojou perfektne vyváženou podporou motora pri šlapaní.

Modely

Prehľad modelov rady eBIG.SEVEN a eBIG.NINE aj s kompletnými špecifikáciami nájdete tu.