eBIG.TRAIL 2017

e-BIG.TRAIL - Zdroj maximálnej zábavy

Ako už napovedá jeho názov, eBIG.TRAIL si od modelu BIG.TRAIL nepožičal len meno, ale aj charakter, ktorý vám bude robiť perfektného spoločníka pri vašom ďalšom trailovom bláznení. Na ohromujúcich pneumatikách 650b+ zvládne náš hliníkový hardtail so zdvihom 130 mm takmer akýkoľvek terén, pred aký ho postavíte a stále si pritom zachováva svoj hravý charakter. Možné je to vďaka perfektne nastavenej geometrii – na elektrobicykel má eBIG.TRAIL úžasne krátku zadnú stavbu s dĺžkou len 430 mm. Pohon zabezpečuje nový motor Shimano STePS E8000, ktorý eBIG.TRAILU poskytuje výkon a výdrž na takej úrovni, akú trailoví jazdci doteraz neskúsili.

 

Kamuflovaná teleskopická sedlovka

Bez otázok: Teleskopická sedlovka je na hravom trailovom bicykli akým je eBIG.TRAIL absolútnou nutnosťou. A ako by ste od MERIDY očakávali - s vnútorným vedením káblov cez "Smart Entry".

Na plný plyn s BOOST

O 6 mm väčšia šírka zadného náboja: eBIG.TRAIL prichádza s novým štandardom "Boost 12x148" s pevnými oskami vpredu aj vzadu. Vďaka menšiemu uhlu špíc voči ráfiku je koleso dokonca ešte tuhšie. Navyše sa vďaka tomu posunula reťazová linka smerom von - čo je dôležitá podmienka pre krátku zadnú stavbu.

ULTRA krátka zadná stavba

Dĺžka len 434 mm, vďaka čomu je perfektná pre dosiahnutie skvelej hravej ovládateľnosti: zadná stavba eBIG.TRAILu vďaka nábojom "Boost" a najmä vďaka super kompaktnej veľkosti motora STePS E8000 nie je oveľa dlhšia ako v prípade verzie tohto modelu bez motora.

SMART ENTRY

Oveľa viac ako len niečo, čo pekne vyzerá: technológia "Smart Entry" na modeli eBIG.TRAIL ponúka perfektné vnútorné vedenie káblov bez otravných zvukov klepania o rám. Ideálne pre uvoľnené a spoľahlivé jazdenie na trailoch.

130 MILIMETROV ZDVIHU

Hardtail ako trailový bicykel? Jasné! 130mm zdvih super tuhej prednej časti ako aj enduro uhol hlavovej trubky 67,5° dodávajú nášmu eBIG.TRAILu skvelé predpoklady pre zábavné jazdenie na trailoch. 780 mm široké riadítka a veľmi krátky predstavec skvelo zapadajú do konceptu tohto trailového bicykla.

650B+

Asi žiadna iná kategória bicyklov neťaží tak veľa z výhod nového formátu plus: mierne vyššia váha nerobí eBIG.TRAILu najmenšie problémy a pneumatiky so šírkou 2,8 palca ponúkajú vynikajúcu trakciu a skvelú zábavu v najvyšších rýchlostiach.

Modely

Prehľad modelov rady eBIG.TRAIL aj s kompletnými špecifikáciami nájdete tu.