O nás

MORE HISTORY. MORE BIKE.
KAŽDÝ PRÍBEH MÁ SVOJ ZAČIATOK

Vždy, keď tvoríme bicykel, skrýva sa za tým viac, ako len práca na konkrétnom projekte alebo platforme odpruženia: tvoríme príbeh. Pretože aj v roku 2015 každý z mnohých našich modelov v sebe skrýva tisíce myšlienok a nápadov, siahodlhé diskusie a hodiny koncentrácie a zdokonaľovania. Iba takýmto spôsobom sa bicykel môže stať takým, aký bol jeho zámer: Vašou MERIDOU.

Ale príbeh bicykla MERIDA začal dávno predtým, ako začal proces jeho výroby: Začal už v roku 1972. Založenie spoločnosti Merida Industry Co., Ltd, sa datuje až k tomu roku. Rovnako dávno siaha tradícia, podľa ktorej sa cítime byť zaviazaní trom čínskym slabikám „Me-Ri-Da“. Neznamenajú nič menej ako to, že každý náš bicykel musí byť rovnako krásny, ako aj dlhodobo hodnotný bicykel, ktorý prepraví svojho jazdca do jeho destinácie najpríjemnejšie ako je možné – v užšom aj širšom slova zmysle. Medzi dobou vtedy a dnes leží mnoho krokov. Ale napriek tomu s každým jedným bicyklom začíname vždy od prvého kroku...

MERIDA. MORE BIKE.

 


MERIDA. MORE PASSION.
DETAILY SÚ MIERKOU. VÁŠEŇ JE NÁŠ MOTOR.

DETAILY SÚ MIERKOU. VÁŠEŇ JE NÁŠ MOTOR.

Toto poznanie nie je nové. Ale aj tak má čistý zmysel tohto výroku taký význam, že v MERIDE orientujeme všetku našu prácu k tomuto aspektu: Bicykel je omnoho viac, než len suma jeho častí. Každodenný prenos týchto slov do života znamená pre nás omnoho viac, ako len niečo, čo považujeme za našu povinnosť. Je to naša vášeň.

Sme pevne presvedčení, že v novej modelovej kolekcii nesmieme označiť niečo ako nové len preto, aby to bolo nové. Preto pre nadchádzajúcu sezónu 2015 experti nášho vývojového centra venovali svoju pozornosť na dôkladnú revíziu všetkých našich bicyklov až do najmenších detailov. Výsledkom sú kompletne nové a sofistikované riešenia detailov, ktoré charakterizujú napr. naše upravené celoodpružené MTB, časti nášho cestného programu alebo celú rodinu detských a mládežníckych bicyklov.

MORE PASSION. MORE BIKE.

 


MERIDA. MORE INNOVATION.
VIAC AKO LEN NOVÝ. INOVATÍVNY. OD PRVÉHO KROKU.


 

VIAC AKO LEN NOVÝ. INOVATÍVNY. OD PRVÉHO KROKU.

Od prvotnej myšlienky až ku každodennému využitiu, každý bicykel má nakoniec iba jeden cieľ: ľudí. Ľudia poháňajú bicykle – a bicykle sú vyvíjané a tvorené ľuďmi. My v MERIDE sme presvedčení, že charakter bicykla by mal byť tak komplexný a spoľahlivý, ako je charakter jeho vlastníka. Preto je tak pri vývoji nových modelov zahrnuté množstvo rozdielnych charakterov. Počas tohto procesu sa nám darí vytvárať bicykle, ktoré sú nielen nové, ale aj inovatívne vďaka ich sile charakteru. Inžinieri/konštruktéri nášho nemeckého vývojového centra a ich kolegovia v centrále MERIDA na Taiwane zdieľajú vášeň pre technologický vývoj, a posúvajú tak cyklistiku na novú úroveň znova a znova – nezáleží, či sa jedná o hardtail alebo celoodpružený, cestný, krosový, fitness alebo detský bicykel. Modelový rok MERIDA 2015 obsahuje množstvo nových a pokročilých technológií, ktoré ponúkajú inovatívne zážitky z cyklistiky pre ľudí po celom svete.

MORE INNOVATION. MORE BIKE.

 


MERIDA. MORE SUCCESS.
NEKOMPROMISNE ROZHODNUTÍ USPIEŤ. VŽDY.


 

Snaha o úspech v športe nie je pre MERIDU ničím novým – práve naopak. Začalo to dlho pred našim vstupom do UCI WorldTour s tímom LAMPRE MERIDA. Už dlho predtým ako napr. Rui Costa (majster sveta v cestnej cyklistike 2013) uspel pri víťazstve na Tour de Suisse 2014, alebo pred tým ako jeho kolegovia Filippo Pozzato, José Serpa, Sacha Modolo & spol. dosiahli potešujúce triumfy na významných pretekoch, patrilo družstvo MERIDA v MTB po dlhé roky medzi najkonzistentnejšie a najúspešnejšie tímy vôbec. MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM je obzvlášť známy vďaka svojim dlhoročným členom José Antonio Hermidom a Gunn-Rita Dahle Flesjå. S ich olympijskými zlatými a striebornými medailami takisto ako aj mnohými titulmi majstra sveta a Európy, obaja prezentujú odkaz ich hlavného sponzora tak, ako žiadni iní športovci na celom svete: vyrovnanosť, kolektívna snaha o úspech a hlavne ich uvedomovanie si, že cesta na vrchol je otvorená len vtedy, ak si užívate svoju prácu. U nás v MERIDE sa touto základnou myšlienkou riadime takisto a pokračujeme v tom aj v novej sezóne 2015.

MORE SUCCESS. MORE BIKE.

 


MORE BIKE